Praktyka Ortodontyczna Małgorzata Baka

Bezpieczeństwo pacjenta

Bezpieczeństwo pacjenta

W naszej praktyce używamy wyłącznie jednorazowych rękawiczek, tacek, serwet, etc.

Narzędzia zabiegowe oraz sprzęt stomatologiczny zostają po użyciu poddane dezynfekcji, a następnie sterylizacji w autoklawie po wizycie każdego pacjenta.

Przed przyjęciem kolejnego pacjenta każdy gabinet zostaje poddany specjalistycznej dezynfekcji, polegającej na odkażaniu wszystkich powierzchni, które mogły kontaktować się z czynnikami wywołującymi infekcje, specjalnymi, przeznaczonymi do tego celu płynami dezynfekcyjnymi.
Odkaża się zarówno sprzęt stomatologiczny (poszczególne części unitu), jak i meble, które w tym celu zostały wykonane ze specjalnych materiałów.

Bezwzględne przestrzeganie wysokich standardów sterylizacji znacząco wpływa na jakość i sposób leczenia, gdyż wymaga stosowania w praktyce unikatowych urządzeń, specjalnych środków dezynfekcyjnych oraz dużej ilości wymienialnych instrumentów i narzędzi, niezbędnych do zapewnienia najwyższych standardów higieny.

Obecnie w naszej praktyce pracują dwie w pełni zautomatyzowane zmywarki włoskiej firmy TECNO-GAZ. Urządzenia te w trakcie cyklu roboczego myją i dezynfekują narzędzia dentystyczne.

Każdy proces sterylizacji kontrolowany i dokumentowany jest za pomocą specjalnych wskaźników. Raz w miesiącu wykonywane są kontrolne badania skuteczności sterylizacji za pomocą testów (Sporal A) przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ełku.

Posiadamy wdrożony numeryczny system kontroli sterylizacji.

Odpady medyczne są w bezpieczny sposób pakowane i utylizowane przez wyspecjalizowaną firmę.

 

Ełk, ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 lok. 1

mapa

Pn 10:00 – 16:00
Wt 10:00 – 16:00
Śr 10:00 – 16:00
Cz 10:00 – 16:00
Pt 10:00 – 16:00

Godziny rejestracji telefonicznej

Rejestracja odbywa się tylko drogą telefoniczną

od poniedziałku do piątku
w godz 10:00 – 16:00

tel. 87 732 58 81
tel. 87 732 58 82
tel. 509 090 445
email: ortodonta_inbox@onet.pl

Praktyka Ortodontyczna - Małgorzata Baka