Praktyka Ortodontyczna Małgorzata Baka

Terapia

Aparaty stałe

W naszej praktyce stosujemy aparatów stałe.

Aparaty stałe zalecane są głównie do leczenia wad zgryzu po 12 roku życia, ponieważ można je założyć tylko na stałe uzębienie.

Stosowanie aparatów stałych pozwala na korygowanie znacznie poważniejszych wad zgryzu niż przy pomocy aparatów zdejmowanych. Aparaty stałe zbudowane są z zamków i pierścieni, które mocowane są do szkliwa zębów specjalnym klejem. Do nich z kolei mocowany jest sprężysty drut, który wywiera na zęby stałą, precyzyjnie określoną siłę. Dzięki temu zęby można przesuwać w dowolnym kierunku w obrębie wyrostków zębodołowych żuchwy i szczęki, a także obracać wokół własnej osi.

W naszej praktyce stosujemy następujące rodzaje aparatów stałych:

Aparaty stałe – metalowe
Najbardziej popularne aparaty na świecie. Do tego typu aparatów stosujemy zamki metalowe tradycyjne, pełnowymiarowe lub zamki metalowe „MINI” o 30% mniejsze od tradycyjnych.

Aparaty stałe – tytanowe
Elementy tego typu aparatów wykonane są z wysokiej jakości stopów tytanowych. Są to najbardziej biokompatybilne aparaty na świecie. Nie zawierają w swoim składzie niklu, który jest najczęstszą przyczyną uczuleń. Aparaty tytanowe stosujemy w naszych gabinetach w przypadku leczenia pacjentów alergicznych.

Aparaty stałe – samoligaturujące metalowe
System samoligaturujący to kolejny krok w rozwoju ortodoncji. Pozwala on na stosowanie mniejszych sił i zredukowanie tarcia
w zamkach. Badania kliniczne dowodzą, że stosowanie zamków samoligaturujących wpływa na szybszy przebieg leczenia, wiąże się z mniejszym bólem u pacjenta po założeniu aparatu i z mniejszą ilością wizyt. W naszej praktyce ten typ aparatów szczególnie chętnie zakładany jest przez osoby pracujące za granicą oraz studentów.

Aparaty stałe – samoligaturujące przezroczyste
Jest to odmiana aparatu stałego samoligaturującego. Różnica jest wyraźnie widoczna. Przezroczysty aparat ma wyraźną unikalną zaletę w porównaniu z aparatami metalowymi- jest prawie niewidoczny na tle zębów. Aparat tego typu stosujemy w estetycznym leczeniu ortodontycznym.

Płytki i aparaty retencyjne.
Tego typu aparaty stosujemy po zakończeniu leczenia aparatami stałymi.

Na zdjęciach kolejno:

    1. ruchoma akrylowa płytka retencyjna,
    2. stały aparat retencyjny

 

 

Ełk, ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 lok. 1

mapa

Pn 10:00 – 16:00
Wt 10:00 – 16:00
Śr 10:00 – 16:00
Cz 10:00 – 16:00
Pt 10:00 – 16:00

Godziny rejestracji telefonicznej

Rejestracja odbywa się tylko drogą telefoniczną

od poniedziałku do piątku
w godz 10:00 – 16:00

tel. 87 732 58 81
tel. 87 732 58 82
tel. 505 090 445
email: ortodonta_inbox@onet.pl

Praktyka Ortodontyczna - Małgorzata Baka